İlimizde yürütülen eğitim faaliyetleri ile ilgili istişarelerde bulunulan ziyarette, İstanbul Artvinliler Hizmet Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Esen Yağcı, Başkan Yardımcısı Pınar Ersoy ve Yönetim Kurulu Üyeleri; Muhterem Yılmaz, Ümit Orman, Fuat Ekin, Yaşar Gümüşel; İstanbul'da yaşayan Artvinliler olarak Artvin'de eğitim öğretimini sürdüren öğrencilerimizle her zaman ilgili olduklarını belirttiler. Vakıf yöneticileri aynı zamanda memleketleri için yapabilecekleri işler konusunda her daim işbirliğine açık oldukları ifade ettiler.

Artvinliler Hizmet Vakfı Başkanı Esen Yağcı, cumhuriyetimizin 100. yılı nedeniyle Artvin ve ilçelerinde lise düzeyinde bir kompozisyon yarışması yapılması için Artvin Valiliği ve Milli Eğitime bilgi verildiğini, yarışma sonucunda ilçelerde birinci olan öğrencileri toplamda 25 öğrenciyi  25-31 Ekim tarihlerinde İstanbul’da ağırlayacaklarını söyledi.

Başkan Esen Yağcı; “kompozisyon konusu ‘YURTTA SULH CİHANDA SULH”  olacak. Bizler, doğduğumuz toprakları, memleketimizi hiçbir zaman unutmadık. Elimizden gelen her şeyi yapmaya gayret ediyoruz. Artvin ziyaretimiz bu kapsamda bilgi alışverişinde bulunmak anacıyla gerçekleştiriliyor.” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Artvin Milli Eğitim Camiası adına kendilerine teşekkür ederek Artvin'deki eğitim öğretim faaliyetleri hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Cumhuriyetimizin 100. yılında İstanbul Artvinliler Hizmet Vakfı ile birlikte yürütülecek proje ile ilgili işbirliği çalışmalarının başladığını, bundan sonra da işbirliği içinde güzel çalışmaların yapılacağını belirtti.

Artvin Öğretmenevi ve ASO'da gerçekleşen ziyaret programına İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar'a Eğitim Müfettiş Başkanı Sercan Babaoğlu, İl Şube Müdürleri Fatih Yazıcı ve Özcan Köse eşlik ettiler.

Ziyaret, günün anısına Artvin Öğretmenevi önünde çektirilen fotoğrafın ardından sona erdi.