AK Parti Artvin Milletvekili Faruk Çelik de dün gece yaşanan olay sonrası sosyal medya hesabı X(Twitter) açıklama yaparak Yargıtayın aldığı karar ve sonrası Anayasa Mahkemesi üyelerinin yargılanması talebi hakkında tepkisini dile getirdi.  

Artvin Milletvekili Faruk Çelik attığı tweette Yargıtay kararına eleştirisini yüksek tondan dile getirdi.

X’te yayınladığı mesaj şöyle: “Maalesef Yargıda, Çatı ile Çatı katı arasında bir çekişme var. Çatının kararlarını beğenmeyebiliriz, karşı çıkar hatta kendi içimizde isyan da edebiliriz. Tıpkı geçmişteki 367 kararında olduğu gibi. Ancak, sorunları hukuk içinde çözme makamlarını çözümün değil de anlamsız kavgaların adresi yaparsanız, şu soruya muhatap olursunuz:

Meşru çözümlerin adresi neresi olacak? Devlet düzen ister, düzen de hukuk.”

 

Başta Cumhuriyet Halk Partisi olmak üzere, Baroları Birliği ve sivil toplum örgütleri Yargıtayın milletvekili seçilen Can Atalay hakkında Anayasa Mahkemesinin verdiği ihlal kararına uymayacağını açıklamasını ‘darbe girişimi’ olarak değerlendirdiler.

100. yaşını kutlayan Türkiye Cumhuriyeti tarihinde böyle bir olay ilk kez yaşanıyor.  

İktidar Partisi AK Parti’nin Artvin Milletvekili Faruk Çelik’in attığı tweet ve AK Parti Genel Merkezinde aynı yönde yapılan açıklamalar CUMHUR İTTİFAKI üyeleri AK PARTİ ve MHP arasında gerginliği ortaya serdi.

 

.