Arsa tahsisinin tamamlanmasının ardından altyapı ve üstyapı çalışmalarına başlanan proje, kısa sürede önemli bir ilerleme kaydetti. İnşaat alanını yerinde inceleyen ARTSO Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt ve Artvin Toptancılar Sitesi Kooperatif Başkanı Barış Şentürk, inşaatın planlanandan önde olduğunu belirtti.

 

Seçkin Kurt, inşaatın tamamlanmasıyla birlikte Toptancılar Sitesi'nin yerel ekonomiye önemli katkılar sağlayacağını ve modern altyapısı ile hem yerel işletmelere hem de dış ticaret faaliyetlerine ev sahipliği yapacağını ifade etti. Kurt, ayrıca şehir içindeki küçük ve uygunsuz depolardan toptancıların kurtulacağını ve yeni alanları sayesinde kendilerini daha da geliştirebileceklerini söyledi. Dolayısıyla, şehir trafiğinin de rahatlayacağını ifade eden Kurt, projenin yıl sonunda tamamlanarak kullanıma açılmasının planlandığını belirtti.

 

Yaklaşık 9 bin metrekarelik kapalı alanı kapsayan projenin, Artvin esnafının büyümesine katkıda bulunacağı ve bölgenin en büyük toptancısı olma potansiyeline sahip olduğu vurgulandı. Başkan Kurt, emeği geçen  Milletvekili Faruk Çelik’e, İsrafil Kışla’ya, Artvin Valisi Cengiz Ünsal’a, Artvin Belediye Başkanı Bilgehan Erdem’e, DSİ 26. Bölge Müdürü Sinan Yıldız’a, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürüne, Artvin Toptancılar Sitesi Kooperatif Başkanı Barış Şentürk ve yönetim kuruluna, proje inşaatında çalışan emekçi arkadaşlara ve tüm katkıda bulunanlara teşekkürlerini ileterek, Toptancılar Sitesi'nin Artvin'e hayırlı olmasını diledi.